Giresun Ekspres - Giresun'un En İyi Gazetesi Giresun Ekspres - Giresun'un En İyi Gazetesi Giresun Ekspres - Giresun'un En İyi Gazetesi
     

Bugün
17 Co
Yarın
15 Co
Diğer Siyaset Haberleri 
   “Esed’ in yanında değiliz!”
   “Kim, kiminle barış yapıyor?”
   “Terörle mücadelede ihmal ve hatalar yapıldı”
   Kabadayı BBP’den aday
   “İnansak destek veririz”
   Süleyman Soylu Giresun’a geldi
   “Sürücülerin beli büküldü!”
   “Milda projesinin neresindeyiz?”
   “Ben değil, biz diyerek yola çıktık”
   Siyasete, şantiye şefi fırçası damgası!
   “Görülüyor ki, CHP sürecin dışında kalacak”
   Başkanlar hizmet için çabalıyor
 Sanayi esnafı iftarda buluştu

27.07.2012 15:34:48

Sanayi Sitesi Kooperatifi tarafından Çakıroğlu Tesislerinde verilen iftara Vali Dursun Ali Şahin, Milletvekili Mehmet Geldi, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakır Melikoğlu, Kooperatif Başkanı Bahtiyar Gürel, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu ile 500’e yakın davetli katıldı.

Yemek sonunda kooperatif adına bir konuşma yapan Muammer Usta, yönetimin yaptığı hizmetlerle ilgili bilgi sundu. Sanayi esnafının sorunlarını da dile getiren Usta,  desteklerinden dolayı Vali Şahin ve Belediye Başkanı Aksu’ya teşekkür etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu da Sanayi Sitesi’nde bozuk olan yolları yaptıklarını, önümüzdeki süreçte de bu alanda desteklerinin devam edeceğini söyledi.

 AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi de, “İnanıyorum ki Sanayi sitesinin yıllardan beri gelen sorunları yavaş yavaş çözülmeye başlanıyor. İnşallah çözülmeye devam eder ve yeni gelişmelere ufuk açılır. Bizde üzerimize düşenleri yapacağız. Meydana ineceğiz, inşallah önümüzdeki toplantılarda daha iyi gelişmelerle birlikte oluruz diyorum” dedi.

 “Ramazanın hususiyeti budur. İnsanları bir araya getirir, birlikteliği tazeler ve güç getirir. Dargınlıkları ortadan kaldırır” sözleriyle konuşmasına başlayan Vali Dursun Ali Şahin, “Ramazanın bu birleştirici, kardeşliği ve fakir fukaranın yüzünün güldüğü ve onların düşünüldüğü bir ayda sizlerle bulunmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Sanayi Sitesi elektrik sorununun çözümü için yetkililerin kendisine söz verdiği halde sözünü yerine getirmediklerini belirten Vali Şahin, “İnsanlar doğru değil dosdoğru olmalı. Devletin valisine evet deyip te sonra bir kısmın yapılırsa bu olmaz. Sözler tutulmalıdır. Ya söz vermeyeceksin ya da verdiğin sözü tutacaksın. Biz hep doğrudan yanayız” diyerek konunun takipçisi olduğunu söyledi.

2. Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasıyla birlikte 4-5 bin kişinin işe kavuşacağını belirten Vali Şahin, “önümüzdeki aylarda 3. Organize Sanayi Bölgesi girişimlerine başlayacağız. Giresun’u ağır sanayi bölgesi değil amma bir sanayi ve tarım kenti yapmak için uğraşacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 404 defa okunmuştur.
  Yorum Ekle    Sayfa Başı
 Bu habere toplam 0 yorum eklenmiştir.
 
 © 2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi Tel-Faks: (0454) 215 35 30 | Destek: iletisim@giresunekspres.com
. . . . .
Uygulama : Fuat Akgün